| CosminIonuț98 a întrebat:

Cum se intra la Liceu cu program sportiv Pitesti? Trebuie sa dai probe inainte?

9 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Se dau probe de aptitudini la orice liceu cu program sportiv, diferentiate in functie de sectie.
Am gasit pe net doar probele pentru liceul sportiv din Cluj, dar cred ca sint aceleasi peste tot.
Macar te poti orienta si ukterior te informezi precis de la secretariatul liceului din Pitesti.
http://www.lpscluj.ro/admitere9/index.html

| FastAndFurious a răspuns:

Sunt probe foarte stricte, pe sectii, nu abureli gen cum tragi la poarta. Vezi la ei pe site.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Da cu siguranta

Răspuns utilizator avertizat
| alwayssmile a răspuns:

Da. O sa dai niste probe si pe notele alea intri la liceu

| Timmy14 a răspuns:

De obice la liceele cu profil sportiv se dau niste probe de ex. la fotbal te pune sa dai niste ture de teeren sa vada cum tragi la poarta, cata forta ai flotari tractiuni etc. asa este la Mircea Eliade din Bucuresti si daca vrei sa stii ei sunt cei mai buni din Romania si au ajuns la Madrid si s-au antrenat cu Ronaldo Cassilias Sergio Ramos etc. Bafta funda?

| CosminIonuț98 explică (pentru Timmy14):

Pai probele cand se dau?

| michelia a răspuns (pentru CosminIonuț98):

Tu citesti raspunsurile sau doar pe sarite? In raspunsul meu ai si probele si calendarul ( datele ) si tot. Ma indoiesc ca te intereseaza la modul serios admiterea acolo.