| Shukacu a întrebat:

Cum se numeste fobia de ati fie frica sa inotii? Si ziceti-mi si mie o cale sa invat sa inot sa nu-mi mai fie frica.

4 răspunsuri:
| Bєshka a răspuns:

Pai mai intai tragi aer in tine te prinzi de nas si iti bagi capul intr-un ligean sau in cada cu apa cu ochii deschisi.Pana te obisnuiesti. Dupa poti incepe sa intri in piscina sau intr-o piscinuta mai mica si exersezi innotul prindandu-te de marginea piscinii. Sper ca te-am ajutat.Bafta cu innotul si sa nu te-nneci.

| pulx a răspuns:

Uite si mie imi este frica dar trebuie sa ti-o invingi sa incepi cu ceva de genul la apa mica.Asa am inceput si eu.

| coolgeo98 a răspuns:

NU cred ca ti e frica sa inoti...Tie frica de apa.
Incearca sa faci exercitii mici in apa si pe parcurs daca vei petrece f mult timp in apa o sa ti treaca aceasta fobie. FUNDA?

| Andre6 a răspuns:

Obisnuieste-te cu apa, invingeti teama prin exersare zilnica teama trece de la sine.bafta