| Shukacu a întrebat:

Ziceti-mi si mie cum e sa inoti pentru prima oara? adica cum ati invatat voi ca eu inca nu stiu sa inot si vreau si eu sa invat.

5 răspunsuri:
| Zmeurik1 a răspuns:

Eu am invatat la bazinul 23 August, in 2 saptamani. La inceput te lasa cu colacul ( asta doar in prima zi ), apoi usor-usor o sa prinzi, nu este greu, trebuie doar sa nu te speri si sa nu iti fie frica, pentru ca daca iti e frica, e mai greu sa inveti. Eu am invatat in prima saptamana, deci nu este foarte greu. happy

| AdiAdrian1995 a răspuns:

Is perinutele elea ce se pun la paine incearca sa inoti cu una singura multa lume sa invatat asa...sau daca ai un pic de ambitie poti si fara, eu am invatat din cauza ca imi era ciuda pe verisoara mea ca a invatat mai repede ca mine si dupa 2 zile m-am dus la piscina si ma bagam fara frica in apa si incetu cu incetu am invatat

| Cristyan99 a răspuns:

Salut, ia-ti un colac si puneti-l pe tine cand e sa inoti pentru prima data si o sa inveti repede!

| oliviaa29 a răspuns:

laughing) se pare ca eu stiam,dar imi era frica sa-mi dau drumul. Intr-o tabara am intrat in apa cu colacul si am vrut sa ma duc la apa adancalaughing si m-am lasat in jos si mi-a cazut colacul si atunci a trebuit sa fac ceva, ca doar nu puteam sa stau acolo si sa ma inec incet-incet. mi-am folosit mainile si picioarele, am dat repede din ele, si asa am inceput sa plutesc. O fata a sarit sa ma ajute, dar eu am impins-o si am rugat-o sa ma lase sa ma descurc. M-am dus la apa mai mica si am incercat sa ma scufund incet-incet si sa ma ridic si sa inot in apa. Dupa vreo 2 zile de inot intens eram OK.winking

| Pust1uCuBanana a răspuns:

Salut!
Daca vrei te invat eu...(asa cum am invatat eu) dar nu cred ca vei avea iedee cum iti zic eu.
Deci.
1.intri in apa si daca esti in piscina te ti unpic de margine pana te adaptezi cu apa.
2.te inpingi cu picioarele de marginea piscinei si incepi sa dai FARA FRICA din maini si picioare.
3.Inoti in continuare.
Eu asa am invatat.Defapt nici nu trebuie si nu ai ce invata, apa te tine la suprafata, tu trebuie doar sa dai putin din maini si picioare, incearca si tu! Dar daca iti va fi frica si te vai agita nu vei face nimic in afara de a te scufunda...

Mult succes si distractie placuta.