| doreal a întrebat:

Daca am 14 ani si vreau sa ma apuc de kangoo jumps, imi afecetaza sanatatea sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| Cristinaaa57 a răspuns:

Consulta un medic mai intai, sau intreaba antrenorul.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ti ar afecta un sport sanatatea?

| doreal explică (pentru suntserios):

Pai ma gandeam ca poate o sa imi afecteze sanatatea (coloana) sau chestii de genul asta.

| doreal explică (pentru Cristinaaa57):

Merci happy

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru doreal):

Npchappy

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru doreal):

Consulta un medic mai intai, sau intreaba antrenorul.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Daca ai probleme cu inima da

| doreal explică (pentru Cristinaaa57):

Inseamna ca ma pot apuca big grin.

| TheWalker11 a răspuns:

Nu, mai intai vezi daca esti apt/apta de sport.Si dupa... sport la treaba! happy
Hai cu picioarele frumoase! laughing

| doreal explică (pentru TheWalker11):

Da, prima data am sa verific daca sunt apta pentru sport, dar cred ca sunt laughing... Daca nu as fi apta pentru sport, atunci nu as mai face nici la scoala sport, nu? Nu vreau neaparat sa merg la sala pentru picioare frumoase, ci mai mult pentru sanatatea mea, pentru ca sunt constienta ca am cateva kg in plus care ma cam impiedica sa ma bucur ca lumea de viata. Dar hei! Daca o sa mi se faca picioarele frumoase nu ma supar chiar deloc big grin