| ncllstnn a întrebat:

Dacă am împlinit 18 ani,dar încă nu mi-a ajuns noul buletin, pot să îmi fac cont de superbet sau betano cu cel vechi?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate doar daca inca este valabila cartea de identitate veche.
Daca i-a expirat valabilitatea nu se poate.

| Simpatic a răspuns:

In primul rand nu se cheama buletin se numeste CI carte de identitate.
Apoi cand iti faci "buletin" nou, cel vechi ti se opreste, deci pun intrebarea pertinenta cum ai vechiul CI daca ai depus deja acte si urmeaza sa iti vina noul CI?
Asta se pare ca nici userii nostri cu vechime care ar fi trebuit sa stie, nu stiu, inca o data am dovedit ca unii care atarna in top ar trebui exclusi din top-ul TPU!

| Violleta2022 a răspuns:

De unde sa-ti ajunga, ca buletinele nu zboara si nici nu vin singure la tine.

Actele pentru buletinul nou, mergi tu singur si-l faci la Politie, la sectia de Evidenta a Populatiei si dupa 7 zile, mergi din nou si-l ridici tot de acolo unde ai depus actele.

| Anonimul151 a răspuns:

Dacă mai ai buletinul vechi, iar acesta este valabil, da poți sa îți faci cont unde vrei tu ( pe orice platforma de genul sau altundeva ).

| Anonim2024 a răspuns:

Dacă îl mai ai pe cel vechi, da cu siguranță.