| vlase11 a întrebat:

Daca as avea pietre sau nisip la rinichi as putea sa continui sa fac un sport(basket)? Nu de alta dar joc de la 8 ani si acum am 17...si nu prea imi vine sa ma las de acest sport mai ales ca urmez sa intru in o echipa de club...

2 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Singurul in masura sa-ti dea un sfat avizat este medicul urolog. El poate sa-ti prescrie un tratament/operatie si nucred ca iti va spune sa renunti la sportul de performanta. Urmeaza sfatul medicului, multa sanatate si bafta la meciuri.

| LegendaRyy a răspuns:

Ai consultat un doctor ceva? In mod normal, nu ar trebui sa te afecteze, daca pana acum ai practicat sportul si nu ai avut nici un fel de durere nu cred ca te afecteaza. Pentru siguranta ta, ar fi totusi mai bine sa consulti un doctor, asta daca nu ai facut-o deja. Sper ca te-am ajutat happy