| Lexusssh a întrebat:

Daca ați practica un sport de performanță și ați avea un antrenor abuziv (nu are rost sa zic ce face, Ideea este ca a avut de mai multe ori și cu protecția copilului) ați continua sa îl mai practicați chiar dacă știți ca antrenorul va face rău psihic? Eu personal iubesc sportul respectiv dar nu mai suport sa plâng din cauza omului asta.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E singurul antrenor din oras? Ce naiba, te duci la alt antrenor.

| Wr3nch a răspuns:

Cauti alt antrenor, profit.

| SingleForOne a răspuns:

Da, as continua, daca ma pasioneaza. Dar, depinde la ce sport te referi; daca te referi la fotbal sau box, asta e una, gasesti aproape oriunde, si "nu ti-ai iesi din mana"; daca te referi la curse de masini sau motociclete, depinde, e mai complicat sa gasesti un alt antrenor sau cineva care sa te indrume in acest domeniu, dar chiar si asa... nu s-ar merita; in acest caz, as mai practica in timpul liber pana as gasi pe altcineva.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Dar alt club nu mai este în orașul tău? E singurul loc unde se poate practica sportul ăla?

| Bogdim0t a răspuns:

Nu! Am avut aceiași problema acum 3 ani vu gimnastica și nu mai am continuat cursurile, am ajuns în spital din cauza antrenoriilor pentru că îmi spuneau să mai slăbesc și erau și abuzivi pe lângă. Eu zic să pleci de la clubul respectiv și să te duci la alt club, sau să faci alt sport. (Eu fac judo acum, coincidență că am 2 colegi de la gimnastică cu mine în grupă)

| xMAG a răspuns:

Lasă mi mesaj pe whatsapp +447742798560