| Hehrsk a întrebat:

Daca beau un l de bere a doua zi după sala e de bine sau de rău? Caloric e bine

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici:
https://www.profi.ro/practic/sfaturi/diverse/cate-calorii-are-o-bere/

"Valorile nutriționale ale berii pot varia în funcție de tip. Cu toate acestea, mai jos vei găsi cantitățile măsurate pentru 255 ml de bere obișnuită, cu un conținut de alcool de aproximativ 4% [1]:
153 calorii; "

Daca sunt aprx. 150 calorii la 250ml de bere, la 1 litru sunt 600 calorii.
Nu este indicat sa consumi alcool cand faci sala, ca nu merg bine impreuna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Consumul de alcool nu e niciodata de bine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este bine, alcolul dauneaza grav sanatatii, incearca sa numai bei deloc. Iti faci praf ficatul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De la 2 beri iti faci praf ficatul?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu, dar daca devine obisnuinta consumul de alcol da iti faci praf ficatul.

| Frank51 a răspuns:

E puțin spre rău dar nu la fel de rău dacă bei 1l de vodcă.

| gabicoo a răspuns:

Bere fără Mona? Obligatoriu trageți și o Mona.

| ReddY25 a răspuns:

Nu trebuie să bei deloc alcool

| Cosmin86 a răspuns (pentru ReddY25):

Pentru tine 2 beri amarate inseamna "alcool"? E destul de putin.

| ReddY25 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daa

| SkandallKamataru a răspuns:

Caloric da e bine si nu nu e bine pentru ca sunt calorii goale fara nutrienti.
Alcoolul afecteaza sinteza proteinelor, daca bei odata n-are cine stie ce efect, poate sarbatoreai ceva sau asa, dar nu o face pe termen lung ca nu o sa ai mari rezultate

| ALM2000RO a răspuns:

Lasă-te de consumul de alcool că nu e deloc bine.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Din fericire și mușchii sunt stimulați pozitiv, studiul a arătat o creștere de aproape 1% a masei musculare în urma consumului dozei recomandate de 660 ml de bere/zi timp de 30 de zile, inclusiv la testarea subiecților după efort fizic.