| Maxx23 a întrebat:

Daca esti incepator si nu ai fost niciodata la sala cat timp trebuie sa faci antrenamente cu antrenorul? Dieta personala data de antrenor cat timp se tine? Ma refer la masa musculara

1 răspuns:
| poreclaciupercutademica a răspuns:

Poti sa nu faci cu antrenorul si sa iti alegi tu un program. depinde doar de tine, daca te descurci singur, dar daca nu, faci cu acesta cat timp simti, nu este unul fix. daca vrei, il ai si 5 ani, il ai si o luna. eu iti sugerez prima luna sa iti iei, pana te obisnuiesti, apoi mai vezi tu. si dieta, depinde. sunt atatea si poate cea propusa nu te ajuta. la capitolul acesta mai bine te interesezi pe internet, citesti, intrebi. dar daca vrei neaparat sa respecti dieta data de antrenor, nu este termen nici aici, o faci pana cand nu mai vrei tu. dieta se diversifica, nu mananci doar pui cu… salata, de exemplu. ai atatea feluri.