| ReignForest a întrebat:

Dacă eu am făcut săptămâna trecută abonament la sala de fitness pentru o săptămână si expiră mâine asta înseamnă că și mâine pot merge la sală sau trebuie să plătesc din nou?

5 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Nu prea conteaza treba asta
cel mai important este dacă ai fost măcar o dată înafara zilei în care ai plătit abonamentul sau nu!?

Sau dai banii așa degeaba ca un hobby de aruncat cu bani in speranța că o să te duci tu vreo dată pe acolo dar mereu îti este elne.

Ce să îțî zic mâine ar trebui să te lase până seara fără să mai plăteștinimic

dar mâîne seară ar trebui să îti ceară banii pentru următoarea săptămână

numără șî tu câte zile are o săptămână

când ai încheiat abonamentul
și numără pe degete câte zile au trecut

să zicem că Luni ai încheiat abonamentul
Luni= ziua 1
Marti= 2
miercuri=3
joi =4
vineri =5
sambata =6
Duminică = 7

Adică dacă tu ai plătit de Luni
ai voie sa mergi pana Duminică legal la sala inclusiv ziua de Duminica.

Luni inseamna ca face perte din săptămâna cea nouă

Dar multe fandosite nu au atâta cultură în cât să îșî dea seama

asa că poți să te bazezi pe faptul că în ultimii 20 ani nu sa mai facut carte
si conform acestei melodii
poti incerca sa te duci si luni fara sa platesti nimic

si daca se prinde ca nu ai facut un nou abonament
le spui ca o sa il faci tu marti

si daca il faci marti te-ai scos de o zi moca
de ziua de luni pe care nu o sa o mai platesti niciodata

asa ca săptămâna ta va avea mereu 8 zile la pret de 7

asa că pe acelasi model te duci marti acum să inchei abonamentul dar te duci si martia urmatoare tot gratis
si daca se prinde ca te-ai dus gratis

ii arati ca ai bani la tine si inchei un abonament care incepe miercuri

asa ca iar ai castigat o zi implus moca
si o tii tot asa daca vrei sa te mai duci pe aceasta schema castigi mereu o zi moca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inclusiv maine. Dar nu inteleg de ce ai face abonament pe o saptamana. Normal se face pe luna.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate n-avea timp să meargă o lună întreagă la sală?

| Alinailies a răspuns:

Poti merge si maine

| zilog a răspuns (pentru Alinailies):

O saptămână are 7 zile
dar el ar fi putut sa mearga si azi doar daca s-ar fi bazat că trăiește în ROMmania

Dar dacă abonamentul ar fi fost intr-o țară ca Elveția Austria Islanta ăștia au softuri care spun de la minutul secunda pâna la data ora minutul secunda.