| DorelConstantin a întrebat:

Daca fac sport 15 sau 20 de minute slabesc cateva kilograme?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât ai o alimentare adecvată da, evident că slăbești.

| Sn4k3 a răspuns:

Depinde mai mult de alimentatie si ce inseamna sport la tine.

| aXy99 a răspuns:

Depinde cate kcal mananci. Daca esti in deficit caloric, vei slabi. Daca alea 20 de minute reprezinta un antrenament HIIT sau niste sprinturi, vor fi chiar eficiente. Daca reprezinta mersul melcului pe banda uitandu-te la serial, s-ar putea sa fie o pierdere de timp.

| Savas10 a răspuns:

Fara o alimentatie corecta nu, sportul e doar un suport al alimentatiei in lupta cu kg. E in regula sa faci sport, sa incepi cu 10 minute astazi, 15 maine, 20 poimaine si tot asa, treptat sa faci exercitii mai grele si mai multe. Asa cu siguranta vei avea rezultate.

| TincutaNitu a răspuns:

Depinde de intensitate si frecventa. De asemenea, alimentatia are un rol esential in procesul de scadere in greutate.

| TFlorentina8050 a răspuns:

Nu cred ca se poate sa slabesti atat de repede, doar prin sport, eu zic sa ti o dieta, sa ai o alimentatie adecvata, sporul sa fie esential si o sa ai progrese!