Întrebare recomandată | GabrielMARIUS a întrebat:

Daca faci cu o minge medicinala, repeti niste aruncari de exemplu : cum se executa un out la fotbal. eu fac cu un prieten multe repetari ajuta musculatura bicepsului si/sau a tricepsului?

3 răspunsuri:
| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Mai mult a tricepsului si a spatelui, mai putin a bicepsului.

| Apokales a răspuns:

In general pentru brate sunt foarte folositoare tractiunile atat pentru triceps cat si pentru biceps, antebrat si o mica parte din spate. Desigur este corpul tau si faci ce vrei, eu doar ti le recomand. straight face

| ElGreco88 a răspuns:

Nu, nu ajuta mai deloc, trebuie sa faci ani intregi pentru a se cunoaste ceva + daca nu executi cum trebuie miscarea (aruncarea)risti sa ai probleme la coloana! Daca vrei dezvoltarea masei musculare alege : sala de forta / culturism. daca nu fa-ti un antrenament acasa ( in care evident rezultatele se cunosc mai greu ) cu flotari, tractiuni alergari ( maxim 5 min ), genoflexiuni, abdomene, etc. diverse exercitii pentru biceps, triceps, spate. etc! bft