| DANIELJ a întrebat:

Daca iau creatina si proteine pentru masa muscular, dar exercitiile le fac pentru definire, ce se va intampa?

3 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Depinde de tipul tau somatic si depinde de greutatile pe care le folosesti si exercitiile in sine. Creatina stimuleaza forta si cresterea, iar proteinele stimuleaza masa musculara. Probabil ca exercitiile izolate sau de definire iti vor spori un pic forta. Unele din exercitiile de definire fac muschii sa se dezvolte pentru alte exercitii.
In mod normal reactia va fi de crestere, dar nu e normal sa faci doar exercitii de definire si sa vrei sa stimulezi cresterea. Fa variat ca sa castigi forta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai avizul medicului să te "dopezi"?
Pa, pa.

| gabrielutzu a răspuns:

Te umfli.