| Respectuosu a întrebat:

Daca îmi pot mișca pectoralii înseamnă că am o masa musculara decenta in zona aia? Pare că este zona in care se pun cel mai repede muschii la mine.Din păcate brațele sunt cam subțiri și sincer nu știu cum as putea pune masa musculara la fel de multa, fac sala de vreo 6 luni,din păcate întrerupt și am lucrat pe grupe,tras și impins,însă la brațe nu prea vad rezultate, nu mi se vad nici măcar venele

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Legat de ultima fraza, poti avea brate mari fara sa ti se vada venele
Eu am avut cred peste 45 cm in brat la cald si nu am vene proeminente, de fapt sunt maloci pompati care nu au venele iesite si sunt de astia slabi care au venele super in relief.
Nu poti sa cresti in toate grupele musculare usor daca esti ectomorf asa cum esti tu, ai nevoie de multi ani de antrenament, de odihna (refacere) si dieta cu hipercalorica in cazul tau.
Insa voi ectomorfii luati masa de calitate asa ca nu te ingrijora pui greu pe tine dar nu pui tesut adipos ca endomorfii.

| Cosmin86 a răspuns:

E cam putin 6 luni (si alea cu pauze), fa 2-3 ani si compara atunci.

La alimentatie cum stai? Cate fripturi mananci pe zi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai faci biceps triceps, stii tu