| matrix100 a întrebat:

Daca in etapa a 8-a este programata sa joace Steaua cu Dinamo si din diferite motive meciul nu se joaca. Urmatoarea etapa Steaua cu CFR Cluj. Meciul acesta se poate juca fara probleme chiar daca meciul din etapa a 8-a nu a fost jucat, corect? si meciul din etapa 8-a se va juca altadata. Adica nu trebuie sa existe o consecutivitate si continuitate a etapelor.Mai pot exista mici exceptii. Multumesc pentru raspuns si funda

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Restanta cu Dinamo se va putea juca oricand este timp, cu conditia ca turul sau returul de campionat sa nu se incheie. Etapele nu vor fi afectate, se va merge normal.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, asa este, meciul care nu s-a putut juca, din diferite motive, va fi reprogramat peste o etapa sau mai multe, de obicei la primul termen liber disponibil. Celelalte etape se joaca asa cum au fost programate, nu se va schimba programarea.