| RazvanGandalf94 a întrebat:

Daca la 9 ani mi-am rupt mana si a trebuit sa fac operatie, acum la 14 ani, am voie sa fac sala, cum ar fi sa ridic greutati sau sa fac flotari? Patesc ceva daca fac?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu lua masuri de la tine putere.Consulta-l pe medicul care te-a operat.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Medicul de fam iti da trimitere pentru radiografie si se vede care este starea mainii. La 14 ani este recomandat un sport fara ridicat greutati si sunt slava domnului, iti afecteaza cresterea. De la cei cu salile nu vei auzi asta ca ei vor sa te taxeze.

| Khalesionfleek a răspuns:

Da, ti se rupe si cealata mana.