| dcaaasss a întrebat:

Salutare TPU in iulie anul trecut mi-am rupt mana stanga la amandoua oase... asa, m-a depistat cu diabet atunci insulino-independent. am stat cu ea in ghips 5 sapt dupa 5 sapt mi-a scos-o din ghips incet incet am putut sa ridic asa greutati mici gen sticla de suc, cana cu apa, acum pot ridica si greutati mai mari, pot face flotari dar doar in pumni. Faza nasoala e ca eu cand ma las pe mana gen daca vreau sa fac flotari normale sau o indoi tare cu palma deschisa ma doare urat si ca si cum ceva m-ar bloca acolo, am fost la control si a spus ca oasele sunt bine puse la loc.
Ce pot face? sa imi treaca aceasta durere?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FLow_FLow_1998 a răspuns:

Şi eu am avut mâna ruptă, tot stânga, doar că la mine a fost la cot şi încheietură,
Încearcă să nu mai faci evort cu mâna aceea 1-2 luni şi când faci ceva la care trebuie depus efort, bazează-te mai mult pe stânga.
Sănătate.

1 răspuns:
| leonardagrin79 a răspuns:

Da ar trebui sa astepti sa treaca durerea de tot apoi sa mai ridici greutati, sau sa faci flotari.Si apropo cana nu este o greutate happy.