| anonim_4396 a întrebat:

Daca merg cu rolele 2 zile pe saptamana, toata ziua, fac muschi puternici la picioare?

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, o să faci muschi la picioare dacă o să mergi cu rolele.

| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca NU. Parca ai fi un copil mic cu intrebarile astea.

| StefanIntrebare a răspuns (pentru Cosmin86):

Chiar sunt un copil mic.

| StefanIntrebare a răspuns (pentru Cosmin86):

Multumesc. Oricum, se vede o schimbare de cand am inceput asta. Am pus intrebarea asta pentru ca depun mai mult efort decat cu un extensor. De cand folosesc extensorul nu se vede nici o diferenta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru StefanIntrebare):

Muschii pe picioare se fac cu un antrenament de genul:

- 4 serii genuflexiuni cu haltera pe umeri ( de preferat o greutate mai mare decat corpul tau )
- fandari cu gantere in maini, 4 serii
- impins la presa, 4 serii
- flexii si extensii, 4 serii fiecare

Asa arata un antrenament pentru muschi la picioare.

| alexandrualind a răspuns:

Este aproape ca si cum umbli.Deci nu faci muschi.

| Rakanishuu a răspuns:

Da, desi nu sunt sigura ca e recomandat doua zile intregi pe saptamana. Sfatul meu este sa mergi cu rolele +4 zile pe saptamana, in jur de 2-3 ore.
My 2 cents: Consuma cate un baton proteic in ziua in care te decizi sa te plimbi cu rolele. Iti vei dezvolta mai bine muschii. happy

Răspuns utilizator avertizat
| saftaiiustin a răspuns:

NU =]]]], adică da. foarte puțin... încearcă înotul. cu ăla faci mușchi la tot corpul

| 1eTimur a răspuns:

Daca urci si cobori scarile pe role, o sa ai rezultate vizibile. Este un antrenament foarte uzitat in cercurile junimii.