| mariaWoW a întrebat:

Ce exercitii ar trebui folosite pentru a mi se face muschi puternici la picioare?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Crucified a răspuns:

Mersul pe bicicleta, multe genoflexiuni, fandari. sunt si mai multe exercitii! macar fa-le pe astea!

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Extensii la aparat, 3 serii de incalzire si apoi 4 serii de maxim 15 repetari
Genoflexiuni cu haltera pe umeri, 4 serii a cate 10-15 repetari
Genoflexiuni la aparat, 3 serii a cate 10-15 repetari
Impins la presa orizontala, 4 serii a cate 8-10 repetari
Flexii la aparat din stand, 3 serii - 15 rep.
Flexii la aparat lungit, 3 serii - 15 repetari
Ridicari pe varfuri din stand, 5 serii a cate 15 repetari.

Cand poti mai multe repetari, maresti greutatea. Antrenamentul de picioare se face o singura data pe saptaman, si dureaza cam 50-60 de minute.

| Tw1sTer a răspuns:

Genoflexiuni funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tw1sTer):

Simple? Nu rezolvi nimic... poate cu haltera pe umeri sau la aparat

| Tw1sTer a răspuns (pentru Cosmin86):

E fata ghita si tu zici de haltera

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tw1sTer):

Ia uita-te pe net sa vezu cum se antreneaza miss Bikini, pune si 4 discuri pe haltera cand face genuflexiuni, daca ti-e lene sa cauti spune si o sa-ti dau eu un link.

Si fetele lucreaza cu greutati, nu o sa-ti piarda "feminitatea", ca muschii NU cresc doar de la exercitii, daca mananca ce trebuie nu o sa puna muschi ca un barbat indiferent cat lucreaza, doar ca o sa prinda forme.

P.S. : squats ( genuflexiuni cu haltera pe umeri ) sunt cele mai bune la femei pentru picioare si pentru a obtine un fund rotund, documenteaza-te si vezi apoi

| Gabossss95 a răspuns:

Buna ziua! vreti sa instalati un joc? vreti sa instalati windosu? Si nu stiti cum?! cum puteti Pentr-u ca eu cu parteneru meu venim la Domiciuliu Dumneavroastra! ID gaby_bossu_dinamovistu

| AnnaTraficantaDeAcadele a răspuns:

Fotbal, tatalaughing