| BlueDog07 a întrebat:

Daca merg pe o bicicleta de carbon pe asfalt ma poate lovi fulgerul in caz de furtuna?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Câte viteze are?

| Vântulalb a răspuns:

Nu conteaza materialul bicicletei. Tu esti pe bicicleta si esti mai sus decat ea. Astfel, tu atragi fulgerul nu bicicleta. Tu il poti atrage si fara bicicleta sub tine daca esti cel mai inalt "obiect" dintr-o zona.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca esti pe un camp fara copaci si tu esti cel mai inalt din aria aia te loveste fulgerul in pielea goala. Daca te plimbi cu bicicleta le strada cu copaci si case, sansele sunt foarte foarte mici.