| curious01 a întrebat:

Daca o echipa pierde 3-1 acasa, ce scor ii trebuie ca sa intoarca rezultatul? 2-0 sau 3-0?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La meciurile tur-retur eliminatorii, la scor egal, se aplica regula dublarii golurilor inscrise in deplasare.
In cazul expus de tine, echipa care a pierdut acasa cu 3-1, are nevoie, pentru a se califica, sa bata cu cel putin 3-0 pe terenul adversarei sau la diferenta de 2 goluri, in cazul oricarui scor mai mare de 3-1, respectiv 4-2, 5-3, etc.

| OnuOnulică a răspuns:

Îi trebuie 3-0 ca să poată să meargă în prelungiri.

| BlitzLikeXd a răspuns:

3-0 sau 4-0 ca echipa a dat mai multe goluri in deplasare si se cafilica mai departe

| mariusmac85 a răspuns:

Echipei ii trebuie minin 3-0 dar ca sa fie sigur ca nu intra in prelungiri 4-0
Deoarece acel 3-1 e de fapt 4-1 ca a marcat in deplasare si se pune 1 gol in plus

| Alex5620 a răspuns:

3-0.

| adrimaj a răspuns:

4-0 pentru ca ai dat 4 goluri in deplasare si ceilalti 3 goluri in deplasare