| 21ndstillachild a întrebat:

Daca timp de o saptamana in fiecare zi,timp de o jumatate de ora merg cu o bicicleta care merge foarte greu, scap de grasimea de sub buric?

5 răspunsuri:
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai prima data trebuie sa mananci sanatos, singurele exercitii care iti trebuie sunt, alergare dimineata si seara cate 30 de minute, sa faci cate 100 de sarituri de coarda pe zi, 50 dimineata si 50 seara, sau daca ai rezistenta sari coarda pana o sa transpiri de tot corpul iti va fi ud, si fa aceste exercitii pentru abdomen, site-ul pe care ti-l dau e foarte bun.il foloseste sora mea, e foarte sexoasa :)), poti sa mai studiezi site-ul poate o sa iti placa;) http://www.flatbellyprogram.com/ro/be/index.html#tabs-1.
P.S continua sa mergi pe bicicleta in fiecare zi, si nu conteaza cat de grei dai la pedale, ce conteaza este sa transpiri;)

| deathy a răspuns:

1. trebuie sa mananci corect cam la aceleasi ore in fiecare zi
2. mananca cate putin, nu pe saturate, la fiecare 2-3 ore
3. nu rata niciodata micul dejun
4. masa de seara nu trebuie sa fie dupa ora 19:30
5. consuma cat mai putine grasimi, prajeli, dulciuri
6. consuma alimente de calitate pregatite mai mult prin fierbere
7. straduieste-te sa ai un regim alimentar strict
8. nu uita antrenamentul aerobic
Cam acestea ar fi.Si daca transpiri nu inseamna ca slabesti.
Antrenamentul aerobic consta in inot, mersul cu bicicleta, alergat, saritul corzii.Cel putin o jumatate de ora pe zi. Daca tii cont de tot ce am scris nu ai cum sa nu slabesti.Mult succes.

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Nu,nu ai sa scapi de ea doar cu atat, raspunsurile celorlalti sunt corecte, trebuie sa te gandesti in prima faza la alimentatie dupa care trebuie sa stii ca partea de jos se transforma cel mai greu, trebuie exercitii specil sa zic asa pentru acea parte, si sunt 3 nivele, 1 nivel sunt exercitiile care stai intins pe spate si lucrezi cu picioarele, nivelu 2 este cand stai suspendat pe coate si ridici picioarele, iar nivelul 3 este atunci cand stai atarnat de o bara si incerci sa faci ridicari de picioare fara sa ai balans si fara sa atingi solu cu ele.

| 21ndstillachild explică (pentru Andrei_Rusu_Andrei_1990):

Merci de sfaturi, dar din cate vad eu acestea sunt un fel de abdomene, iar din ce stiu eu abdomenele nu prea topesc grasimea...

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns (pentru 21ndstillachild):

Iti spun cu siguranta ca topesc grasimea daca le faci intr-un mod corect si eficient, si alergarea este eficienta pentru partea de jos a abdomenului, plus o alimentatie ok vei vedea rezultate imediat