| xcristix a întrebat:

Daca tin o dieta cu mere(1kg de mere pe zi)timp de 3 pe luna zile ma pot imbolnavii? dar 1 zii pe saptamana? am vazut pe net dieta asta si zicea ca in 3 zile slabesc 2 kg dar sa nu mananc nimic alceva pe langa mere si sa nu fac sport in timpu asta.

Răspuns Câştigător
| Bibi16 a răspuns:

Eu am tinut aceasta dieta 2 zile, si am fost foarte multumita.
Mereu intr-o dieta depinde de metabolismul fiecaruia.
Daca ai tine-o cam 2 zile si ai repeta dupa 1 luna ar fi foarte ok.Acum depinde si de corpul tau cum,, accepta" aceste 2 zile.
Important este ca in timpul dietei sa bei multa apa 2l pe zi.
Apa nu ingrasa si o elimini usor din organism. Daca simti ca iti este foame bei apa si poti sta linistit.
Pentru niste rezultate mult mai frumoase ar fi bine sa faci si putin sport.Nu in exces pentru ca ti se poate face rau.Dar 30 de minute mers pe jos pe zi si vreo 20 de abdomene nu ar strica.
Conteaza vointa, aceasta este cheia intr-o dieta.
Aceasta dieta cu mere este relativ usoara.
O dieta asemanatoare cu aceasta este 2 kg in 2 zile cu portocale, cauta pe net si vei gasi.
Succes!

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Dacă faci sport te îmbolnăvești sau muncești