| Despina1234 a întrebat:

Daca tinn regim fără sa fac sport slăbesc? am 13 aproape 14 ani. Daca mănânc Putin intr-o zi adică Putin si des slăbesc cat pe săptămână? aproximativ?(m-am apucat de ieri)

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Lasa dietele, fa sport, inlocuieste painea alba cu integrala. Asta ar trebui sa fie suficient.
Rabdare draguta, ai doar 14 ani.

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ce preocupari esentiale vietii la 13 ani. poti sa mananci putin cat vrei, pe termen lung ficatul tau plange + ca de burta nu scapi. cu cat ii dai mai putini nutrienti corpului, cu atat va face tot posibilul sa inmagazineze ce primeste ca stie ca nu va primi prea mult. asta cu mancatul putin e o ineptie. mananci 700 calorii pe zi, stomacul va face tot posibilul sa ia tot ce poate din alimentatie. nu te ajuta cu nimic sa slabesti infomentandu-te. macar de ai fi definit putin asta cam cat de putin e.

| Goldenboy97 a răspuns:

Depinde si ce mananci acum. Da-ne un exemplu.

| Okkultist a răspuns:

Intreaba un medic. Da iti raspund ca te distrugi. La varsta ta poti sa mananci porci taiati in 10 si sa faci sport, esti tanara. Dar te incurajez sa mananci f multe legume si fructe. Da poti slabi si se lasa pielea vei ajunge urat... GO la sport

| NoOne18 a răspuns:

MAi,nu slabesti mult, dar fa sport, sportul consta sa transpiri, si daca vrei sa transpiri mult, imbracte foarte gros.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru NoOne18):

In asta consta sportul, transpiratie?
Daca stau afara la 40*C transpir. Asta inseamna ca fac sport?

| JohnnyBi a răspuns (pentru NoOne18):

Caloriile arse nu sunt proportionale cu transpiratia. daca transpiri mai mult nu arzi mai multe calorii (sau grasimi), doar elimini mai mult apa. apa pe care o va cere corpul inapoi prin deshidratare si sete acuta. si ce rezolvi? strici rinichii cel mai probabil, pe langa alte probleme