| MRmariusica a întrebat:

Daca vrei sa lovesti pe cineva in fata cu ce ar fi mai recomandat sa dau cu cotul sau cu pumnul?

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Nu e recomandat sa lovesti pe nimeni in fata sau altundeva, dar cotul rste o "arma" mai puternica decat pumnul, cu conditia sa folosesti tehnica corect.De aceea in majoritatea competitiilor este interzisa lovitura de cot, poate provoca raniri grave, mai ales ca nu e acoperit de manusa ca pumnul.

| kar1GaNNN a răspuns:

Cu cotul va durea cel mai tare mai ales daca tu ai precizia sa il atingi drept in nas laughing
Ii va sparge nasul pe loc, insca cu pumnul iarasi daca il prinzi bine o sa se tavaleasca pe jos laughing

| Catalinhhh a răspuns:

Nu asculta toate porcările și fi atent la ce îți zic acuma!

Nu este adevărat căci cu pumnu doare mai rău. Cu pumnu ai precizie mai bună și șanse să îi prinzi fața mai mari.
Cu cotul șansele de reușita sunt puțin mai mici mai ales dacă nu ști să dai.

Deși cu cotul doare mai tare iar tu nu simți nimic!
Cine nu crede să se informeze.

| Nudamnume a răspuns:

:3 Pumnul doare cel mai tare laughing Succes!