| argint321 a întrebat:

Dau funda daca imi spuneti cum e programul bun sau rau pareri!
luni flotari normale 3 x 16-20 repetari
flotari diamant 4 serii 12-14 rep
flotari cu picioarele pe cev amai inalt 4 serii 12-6 rep
flotari la paralele 4 x 6-8 rep pentru triceps
flotari intre doua scaune 4 x 10 -12 rep

Marti - abdomen 8 min abs
- 6 min abs.

miercuri pauza.

Joi tractiuni priza larga 4 serii 6-10 rep
tractiuni priza larba cu mainile spre mine 4 serii 6-10 rep
tractiuni cu palmele apropiate priza ingusta 6-10 rep

Flexi cu gantera Z pentru biceps 4 serii 8-16 rep
flexi cu o gantera mica 3 serii 8-16 rep

Vineri genoflexiuni la niv umerilor 4 serii 10 -15 rep
genoflexiuni cu saritura 4 serii 10 - 15 rep
fandari 4 serii 15 pe un picior 15 pe un picior

Umeri ridicari anterioare 4 serii
ridicari exterioare 4 serii

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Luni : as incepe cu flotarile la paralele ( eventual legi discuri de tine daca poti peste 8 ) si as incheia cu cele normale.

marti - pierdere de vreme cu programele alea de 2 bani

joi - pare ok, mai adauga si muscle up daca poti

si incearca si flotari intr-o mana si genuflexiuni intr-un picior, sa te fortezi, ca altfel e prea simplu

| argint321 explică (pentru Cosmin86):

Nu pot inca dar daca fac muscle up intra iar tricepsul si luni intra triceps cu piept. si la marti unde am 8 min abs stiu ca e aiurea dar nu stiu ce pot face altceva>?

6 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Antrenamentul nu e rau, dar "tractiuni cu priza larga cu palma spre tine" nu l-as face. Pune o presiune foarte mare pe articulatia cotului. Fa tractiuni cu priza larga palma spre exterior (pronatie) si tractiuni cu priza apropiata palma spre tine (supinatie). chiar daca faci serii mai multe.
Martea abdomen - ridicarea trunchiului si ridicarea picioarelor, incearca si cu o greutate in brate.
Bafta in continuare. http://www.despreculturism.ro/principii-de-antrenament/

| argint321 explică:

Nu pot fac einca musle up dar ce rost ar mai avea ca intra si tricepsul si tricepsul il antrenez luni cand fac flotari si marti da-mi uh ceva mai bun la abdomen mersihappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru argint321):

Are rost, ca pe langa triceps intra si alti muschi. si triceps intra putin, in 2 zile se recupereaza 100 %.

| argint321 explică:

A si totul fac acasa nu la sala deci greutatile sunt limitate

| Cosmin86 a răspuns (pentru argint321):

Atunci si progresul tau e limitat sad