| FitMonkey a întrebat:

De cate ori e indicat sa fac abdomene/saptamana?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. da si tu reply pe mesaj
2. tu nu ai auzit de supra-antrenament? Muschii se dezvolta in zilele de pauza, NU cand ii lucrezi. Un muschi are nevoie de pana la 7 zile de recuperare. De aceea sportivii isi lucreaza abdomenul o singura data pe saptamana si au rezultate mai bune decat toti copii mici.

Abdomene zilnic = antrenament de copii mici paraleli cu sportul.

Mai documenteaza-te. Iti alegi o zi, si in aia lucrezi abdomenul ca lumea, cu greutati, din mai multe unghiuri ( nu doar abdomene simple care lucreaza partea superioara ).

http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

citez : "Abdomenul este un muschi, la fel ca ceilalti muschi. Se aplica aceleasi principii. Antreneaza-i intens, o data sau de doua ori pe saptamana"

11 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

De maxim 3 ori, de obicei sunt 3 antrenamente pe saptamana si antrenezi cate 2 grupe de muschi/antrenament, deci odata pe saptamana daca antrenezi toate grupele de muschi

| AMa19 a răspuns:

Dragua... poti sa faci cat de multe vrei, nu iti afecteaza cu nimic, din contra iti va intarii muschii si vei scapa de burtica. Mai intai incepe cu 10-15, apoi peste 2-3 zile fa cate 25-30 si tot asa dupa cateva zile mai baga cateva, pana ajungi la ceea ce iti doresti. Succes si ai grija sa nu faci febra muscularawinking happy :*. Fundita big grin?

| Elizabethzutzu a răspuns:

De 3 ori pe saptamana este indicat, si nicidecum in fiecare zi!

| oanalovesit a răspuns:

Poti sa faci cate vrei, si cate poti happy La inceput fa cate 25-50 pe zi. Si pe urma poti incerca sa faci si cate 100. Dar treptat.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru oanalovesit):

Sigur ca poti, daca vrei sa te antrenezi prost.

| oanalovesit a răspuns:

Cosmin, daca habar nu ai mai bine taci. happy Nu te antrenezi prost daca faci in fiecare zi cu cateva 5-10 mai multe. Nu strica cu absolut nimic. Ideea e sa nu faci febra musculara, si tocmai de asta am si mentionat "TREPTAT" insa nu vad ce ti se pare tie in asta antrenament prost. Daca e prost, atunci fa tu cate 2 abdomene pe zi. Si sa te vad happy

| Gameplay6288 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin și dacă de trei ori pe săptămână nu mai abdomene ar ieși ceva? sad

| Cosmin86 a răspuns (pentru oanalovesit):

1. da si tu reply pe mesaj
2. tu nu ai auzit de supra-antrenament? Muschii se dezvolta in zilele de pauza, NU cand ii lucrezi. Un muschi are nevoie de pana la 7 zile de recuperare. De aceea sportivii isi lucreaza abdomenul o singura data pe saptamana si au rezultate mai bune decat toti copii mici.

Abdomene zilnic = antrenament de copii mici paraleli cu sportul.

Mai documenteaza-te. Iti alegi o zi, si in aia lucrezi abdomenul ca lumea, cu greutati, din mai multe unghiuri ( nu doar abdomene simple care lucreaza partea superioara ).

http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

citez : "Abdomenul este un muschi, la fel ca ceilalti muschi. Se aplica aceleasi principii. Antreneaza-i intens, o data sau de doua ori pe saptamana"

| Pandaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Cat de multe potilaughing

| rrrzonerrr a răspuns:

5 serii de cate 15 / zi si in fiecare saptamana mai pui 5 abdomene in pluswinking Bafta!

| Cris_Bendos_1997 a răspuns:

Cosmin86 daca tu faci abdomene doar odata pe saptamana inseamna ca si un copil de 2-3 ani te intrece la sala abdomene se pot face si de 3-4 ori pe saptamana...FitMonkey uitete la programul asta te va ajuta mult http://www.cutandjacked.com/Workout-Routine-Lazar-Angelov