| UnNumeCiudat a întrebat:

De cate ori pe saptamana sa fac abdomene?
dau funda!

12 răspunsuri:
| BDoruAndrei a răspuns:

Intai fa incalzirea. O sa te ajute sa faci mai usor si mai multe abdomene. Poti incepe usor. 10 dimineata 10 seara
Apoi a doua zi aprofundezi - 20 dimineata 20 seara. Faci asa in fiecare zi pana la limita ta maxima! Bafta la muschi!

| Cosmin86 a răspuns (pentru BDoruAndrei):

Serios? face asa "in fiecare zi"? esti doar un copil mic, nu?

| BDoruAndrei a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma refeream sa faca in fiecare zi usor usor pana vede limita lui. Si nu, nu sunt copil mic. Am 18 ani. Fa o diferenta

| Cosmin86 a răspuns (pentru BDoruAndrei):

La 18 ani ar trebui sa stii ca abdomenul se lucreaza 1 data pe saptamana ( de 2 ori daca esti obsedat ).

| Wehes a răspuns:

1 data.

| Roxxxxi a răspuns:

Cat poti tu in fiecare zi.Dar nu uita ca de fiecare data sa faci incalzirea intai.Cap, brate, sold, picioare. Incearca si fandari stanga dreapta -fata spate.

| RaduHD a răspuns:

Abdomene zilnic = antrenament de copii mici paraleli cu sportul.

Mai documenteaza-te. Iti alegi o zi, si in aia lucrezi abdomenul ca lumea, cu greutati, din mai multe unghiuri ( nu doar abdomene simple care lucreaza partea superioara ).

http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

citez : "Abdomenul este un muschi, la fel ca ceilalti muschi. Se aplica aceleasi principii. Antreneaza-i intens, o data sau de doua ori pe saptamana"

| DX190 a răspuns:

In opinia mea sa faci abdomene ca sa ai "patratele" e o mare prostie.

1. Facand abdomene nici nu lucrezi toti muschii abdomenului
2. Daca faci multe (cum fac multi crezand ca asa faci muschii) si gresit risti sa ai probleme cu spatele.

Eu in programul meu de la sala niciodata nu am lucrat abdomenul separat, se lucreaza suficient la pull ups/chin ups si momentan abdomenul meu se vede destul de binisor.

Aah si @Hacker21, in viata ta sa nu lucrezi o grupa de mai multe ori pe zi, cel mult de 2 ori pe saptamana.

| andreiiiukuuu a răspuns:

Fa o data pe saptamana! de preferat cand faci piept.

| Dragos707 a răspuns:

Poti face de 3 ori pe saptamana ( luni, miercuri, vineri) cate 3 serii de 30 abdomene. Nu uita incalzirea inainte. Daca vrei sa urmezi un antrenament iti pot recomanda urmatorul: in fiecare luni, miercuri si vineri sa faci cate 3 seturi de 10 flotari, 3 seturi de 10 genoflexiuni, 3 seturi de 8 tractiuni si 3 seturi de 8-30 abdomene. Daca acest antrenament ti se pare usor nu mari repetarile (adica numarul lor de la 10 la 15 si tot asa...) ci puneti o greutate in spate. Eventual un rucsac cu ceva greu. Eu asa am facut si iti spun asta pentru ca muschii lucreaza mai bine daca exista mai multa greutate si automat vor da rezultate mai rapid, Nu te astepta sa ai un biceps urias, un abdomen de invidiat si un spate perfect in doar cateva saptamani. Necesita luni de antrenamentwinking

| Cris_Bendos_1997 a răspuns:

Poti face de 3-4 ori pe sapatamna iti dau un program care il fac si eu si ii foarte bun... uitete aici el face de 3 ori pe saptamana http://www.cutandjacked.com/Workout-Routine-Lazar-Angelov

| Cris_Bendos_1997 a răspuns:

Poti face si de 3-4 pe saptamana la abdomen uitete aici un program http://www.cutandjacked.com/Workout-Routine-Lazar-Angelov