| Losnams a întrebat:

De ce am burta daca am greutatea normala? Adica am cam 64kg la 171cm. Nu are logica. burta nu e chiar multa

11 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu exista greutate normala. Corpurile exista in toate formele si varietatile posibile.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Tu nu ai logica.
La barbati grasimea se depune preponderent le burta. Grasimea ocupa un volum mai mare decat muschii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai muschi. Eu de exemplu cand aveam 1. 72cm si 70kg eram chiar slab laughing
Acum, culmea, am 73kg si chiar se vede ca m-am ingrasat laughing)) dar tot am ramas cu muschi, insa acoperiti de grasime

| Doja a răspuns:

Grasimea este mai usoara decat muschii la acelasi volum ocupat. Poti sa fii plin de grasime, cu muschii atrofiati si sa ai greutate "normala". Asta nu te face sanatos, doar un slabanog gras.

https://www.flickr.com/photos/thenext28days/9626218930

| AlexDarius3 a răspuns:

Trebuie doar sa te tonifiezi putin. Alearga in fiecare seara sau dimineata, urmeaza o dieta buna si va fi bine.

| SantalPorcocale a răspuns:

Ca nu esti tonifiat.

| 1Marinn1111 a răspuns:

Depinde si de construcția ta care poate fi genetică ( sunt oameni care au burta si sunt slabi la picioare alti care sunt invers ). Poti face ceva in sensul asta doar prin sport ( sai jos din burta dar te tonifiezi)

| gabriel11536 a răspuns:

Poti sa ai patratele la 100 de kg la 171cm sau poti sa ai ditamai burta la 60kg.Inseamna ca nu ai muschi deloc si ai multa grasime.

| Losnams explică (pentru gabriel11536):

Am o sula. ma, de unde stii tu ca am doar grăsime? Ca-ti dau un pumn de te lipesc de perete.

| gabriel11536 a răspuns (pentru Losnams):

Pai daca zici ca ai burta inseamna ca ai grasime... nu?

| Losnams explică (pentru gabriel11536):

Am putina, dar el spune ca am multa grăsime. Atata comentati fara sa stiti.