| qieiqpalz a întrebat:

De ce am nevoie sa fac cum face tipu la 0:53/0:54?
https://youtu.be/Hb68wrsSGdY
Nu am cum sa ajung ca el dar intelegeti voi vreau sa stiu ce arte martiale sunt

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Da, exista. Apropo, m-am documentat mai bine si ceea ce face el e un stil dr arte martiale numit Systema, un stil rusesc ce imbina mai multe moduri de lupta.

5 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Kung fu este

| Vvistula a răspuns:

Kung fu este
stiluri externe (pun accent pe forța fizică, viteză)
stiluri interne (pun accent pe respirație, energia interioară, etc, corpul fiind relaxat, cu mișcări lente în timpul antrenamentului)

| qieiqpalz explică (pentru Vvistula):

Si oare in Romania exista lexii de kung fu?

| Vvistula a răspuns (pentru qieiqpalz):

Da, exista. Apropo, m-am documentat mai bine si ceea ce face el e un stil dr arte martiale numit Systema, un stil rusesc ce imbina mai multe moduri de lupta.

| Vvistula a răspuns:

Kung fu la 053 si 054 ca am vazut mai tarziu ca foloseste si un fel de arme. Stilurile de lupta cu arme sunt specifice japonezilor.

| mihaicelsfant a răspuns:

Pai iti trebuie antrenamnet frate. poti sa ajungi ca el. este un fel de kung fu. astia
te invata numa cum sa te aperi, si de 10 oamenilaughing