| JusTPauL a întrebat:

De ce când beau creatina sau preworkout ma doare capul aproximativ o ora?

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Raspunsul ca Creatina sa iti provoace acele dureri sunt foarte mici, in fiecare zi consumi creatina mai ales din mancare + ca si corpul produce aceasta, deci poate sunt si alti factori care nu i-ai luat in considerare.

| JusTPauL explică (pentru Kerre):

S'ar putea sa fie și din cauza somnului. În ultimul timp nu am dormit mai mult de 5ore pe noapte.

| Kerre a răspuns (pentru JusTPauL):

Sunt multi factori care pot sa provoace dureri de cap, eu zic sa iti analizezi bine activitatile si sa vezi unde gresesti.

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum sa nu accepte corpul creatina? Corpul uman produce ZILNIC creatina.+ ca se gaseste in mancare (in special in carne).

Sau tu HABAR NU AI ce inseamna?

| ciumabubonica a răspuns (pentru Cosmin86):

Bingo

| Cosmin86 a răspuns (pentru ciumabubonica):

Bine ca ti-ai sters raspunsul, ciumabubonica laughing

| Cosmin86 a răspuns:

Poate de la preworkout, pentru ca-ti mareste tensiunea si iti dilata venele.

Cata apa bei pe zi? Stii ca atunci cand folosesti preworkout nu ai voie cafeina deloc. Nici macar ceai verde.

| JusTPauL explică (pentru Cosmin86):

În jur de 3litri de apa.
Mai beau câte odată cafea dimineața și seara pe la 7 iau preworkout.
Faza e ca astăzi pe la 10am băgat creatina și nu am băut cafea sau preworkout și totuși a început sa ma doară capul.
Faza e ca am luat luni de zile, după care am făcut o pauza de 3saptamani. Iar acum când m-am reapucat de sala și suplimente vad ca ma simt cam rău.

| aXy99 a răspuns:

Nu mai consuma. E clar ca nu iti fac bine. Se poate si fara ele.