| Yoman1000 a întrebat:

De la ce varsta e ok sa te apuci de sala (fitness)?

3 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

16 ani.

| Okkultist a răspuns:

De la sapte ani pana la zece este bine sa faci sportul obisnuit, pe care il faci cu prietenii. Eu am facut o greseala mergand la carate de la 6 ani, acum am 14 si am probleme cu coloana, nu grave dar am. Si de sala este bine sa te apuci de la 14 ani, dar sa nu exagerezi. Absolut orice lucru face bine organismului daca nu este in exges. Chiar si fumarea anumitor plante, pranayama etc. Intreaba un medic, sau pe parintii tai, nu am de unde sa stiu inaltimea, varsta, gradul de pregatire etc. Success happy

| Veleno1 a răspuns:

Te poti apuca si de la 13-14 ani.Numai sa nu exagerezi cu greutatile la inceput si orice exercitiu sa-l faci corect