| anonim_4396 a întrebat:

De o zi ma duc la kick box si am inceput sa invat miscarile va rog sa i-mi spuneti numele tuturor miscarilor din kick box, trebuie sa fac si acasa sa nu stau sa traga antrenoru de mine

1 răspuns:
| Criterion a răspuns:

"va rog sa imi" - varianta corecta.
Nu cred ca e normal sa inveti denumirile tuturor miscarilor din kick-box, atata vreme cat nu le cunosti.Regula este: o miscare este insusita abia dupa minimum patru sute de repetari.Ce sa mai vorbim de repetarile corecte, in echilibru perfect, balans perfect si cu forta potrivita? ..Asadar, nu te grabi! Maestrul va intelege si nu va forta nota.Succes!