| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am o problemă, în fiecare dimineata, ma dor picioarele, de abia pot sa merg, pe masura ce merg mai mult, parca mi se incalzesc si mi trece durerea, sa fie de la lipsa de miscare?

5 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Se poate.

| alexblack00 a răspuns:

Nu eu nu am auzit sa ai asa probleme de la lipsa de miscare... poate ai febra musculara incearca sa faci miscare mai multa in fiecare zii si nu vei mai avea probleme si mai bea niste calciu si magneziu

| AntoSweet a răspuns:

Si asta dar poate sa fie si o lipsa ridicata de calciu!

Funda?

| VladButaciu a răspuns:

Exact asa sunt si eu ma dor picioarele jos, daca stau pe un picior nu pot sa stau sau daca vreau sa fug si scarile de abia le cobor, si eu cred ca e lipsa de miscare eu am si o problema cand stau la pc stau cu ele sub mine si din cauza asta sa intins pielea zice fratele meu eu cred ca mi se face varice si mi se vede asa rosu akl ca niste vene rosi si eu cred ca din cauza asta ca opresc circulatia sangelui cum stau pe ele dar poate sa fie si lipsa de calciu.

| Medwig_Lucian_1999 a răspuns:

Se poate! Incearca sa faci miscare cat poti de mult! La varsta de 30-40 de ani o sa iti pocneasca oasele si o sa te doara spateleee! Fa miscare macar 15 daca nu 30 minute pe zi, alergare usoara mers cu bicicleta, role sau alte sporturi ca Fotbalul(il practic)! nu trebuie sa ai o viata sedentara(fara miscare)