| ForbiddenLove a întrebat:

Ce parere aveti? Credeti ca e mai bine sa faci cursuri de chitara cu:
-un profesor pe care il platesti tu (40 de lei pe ora) si cursurile de chitara sa fie in weekend cand ai destul timp la dispozitie
sau
-un profesor care explica la aproximativ 20 de copii deodata iar pe langa asta trebuie sa merg in timpu saptamanii...mai exact miercuri(in weekend nu se poate) cand am multe teme si de invatat avand in vedere ca sunt si pe clasa a 8-a si clasa a 8-a este mai grea.plus ca in fiecare miercuri profesoara de mate ne-a chemat pe toti la scoala la un fel de meditatii.Am fost o singura data iar saptamana trecuta nu am putut sa merg si nici saptamana asta nu am putut.
Eu cred ca este mai buna prima varianta. Voi ce spuneti? Argumentati please!

1 răspuns:
| Kira9747 a răspuns:

Sunt de acord cu tine.
Si eu am facut lectii de chitara joia intr-un an si vinerea in alt an.
Din moment ce si tu observi ca in timpul saptamanii este cam imposibil deoarece pe primul loc este scoala mai ales ca esti clasa a 8-a, fa lectiile in weekend, este o varianta mai buna. Sper ca te-am ajutatkiss