| gabglory a întrebat:

Dimineata am facut in sala de sport la bara 3 serii de tractiuni (chin ups) a cate 10 repetari fiecare/cateva ture de sala si niste flotari. in seara asta am incercat sa fac iarasi cateva serii de flotari, dar nu mai pot sa fac cum faceam acum 2 zile tot la fel seara. E din cauza ca am facut si astazi la liceu si nu mai am atat de multa forta? e ceva neinregula daca fac sa zicem dimineata tractiuni si seara flotari? sau trebuie tot antrenamentul o data? adica daca am facut alea de dimineata sunt egale cu 0?

4 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Muschiul trebuie si el lasat sa se odihneasca, dar na, ce sa stim si noi.

| Vladut650 a răspuns:

Ai suprasolicitat muschiul. E normal sa numai poti. O grupa musculara se lucreaza o singura data pe saptamana. Tu lucrezi zilnic. Asa nu vei progresa. Un muschi are nevoie de pauza ca sa se dezvolte.

| wizzkid a răspuns:

Este vorba de tractiuni, sunt cele mai complexe exercitii impreuna cu flotarile. e normal! ideea e ca, corpul tau are nevoie sa se obisnuiasca! si dimpotriva miscarea de dimineata te ajuta enorm

| Hukez a răspuns:

Probabil ti-ai consumat mare parte din energie dimineata, fara sa mai punem in discutie oboseala musculara. Dar de ce le faci separat?