| ZeulMuschilor a întrebat:

Dupa 2 ani de mma ma pot bate cu 10 tipi deodata cu usurinta?

29 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Intrebari puerile de copil, nici campionii mondiali nu pot face fata la 10 persoane...
De asta MMA nu este o arta martiala reala ci o porcarie.
Artele martiale invata oamenii sa fie disciplinati asta este si rolul kata, europenii au introdus kickbox si MMA si astea au stricat frumustea artelor martiale japoneze sau chinezesti!
Toti handicapatii fac "bataie" nu sport ca sa se bata cu lumea!
E plina tara de 'interlopi' care fac sporturi de contact! Dar ce sa vezi nu fac karate ci cacaturi care nici nu ar trebui sa fie sporturi, MMA nu este un sport adevarat este un rahat aducator de bani UFC-ului si patronului ufc!
Cand faci o tocanita din 50 de stiluri de lupta si nu poti stapani nici unul corect acela nu este sport! Este o prostie si adepti are ca doar si WWE are adeptii sai, nu iti trebuiesc oameni cu IQ sau cunoscatori ca sa ii aduci unde vrei si sa le iei banii!
Altii ajung maestri in karate abia dupa 20-30 de ani de practica si studii iar mma-ul inglobeaza stiluri din toate artele martiale? pai ar trebui in cusca sa se bata numai sensei si oameni cu 40 de ani de arte martiale in spate... nu avioanele ce sunt pe acolo, habarnisti care dau cu pumnul ca pe strada!
Deci cum ziceam mma este o mizerie pentru cine intelege artele martiale.
Si indiferent ce sport de contact vei face il faci pentru tine nu ca sa te bati cu oamenii!
Nu ai cum sa bati 10 oameni pentru ca fizic in primul rand nu ai cum, e 1 contra 10, 1 oboseste mai repede decat 10 si 1 are forta mai mica decat 10 la un loc, chiar daca 1 e mai rezistent sau mult mai tehnic!
Restul sunt filme cu ce ati vazut voi cu Van Damme, care si mie imi placeau cand eram adolescent dar intelegeam ca nu voi face sport de contact ca sa bat lumea asa cum fac ghertoii care ataca persoane pe strada ca are in spate 10 bronzati!

| Simpatic a răspuns:

Pai oricine fugea inainte cand vedea Militia happy era si intelept sa nu te pui cu ei! E vorba de uniforma si ce reprezenta ea nu de amaratul care era in ea!

| anonim3248 a răspuns (pentru Simpatic):

Pe stradă NU te bați cu nimeni.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim3248):

"Pe stradă NU te bați cu nimeni."

Ma bucur ca gandesti asa!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nici chiar asa.
Poate cu unul si doar daca esti bun, posibil sa castigi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca au pana in 5 ani poate poate...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ca să fii bătut de toți deodată, cu ușurință.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, in jocuri.

| dullcat a răspuns:

De obicei luptele in care esti depasit numeric sunt cam riscante.Indiferent de nivelul tau avansat, cred ca e suficient sa faci o singura greseala si apoi in secunda urmatoare sa fie toti 10 pe tine.Then what?

| sabin89 a răspuns:

Te crezi d'Artagnan?

| johnnny123 a răspuns:

Nu doar că vrei să te bați cu 10 inși deodată, dar mai vrei să o faci și "cu ușurință"... wow. Cineva a văzut prea multe filme cu Jackie Chan și nu mai poate să facă diferența dintre filme și realitate.

După 2 ani de mma înveți și cum să rămâi în picioare când primești o cărămidă în cap? Pentru că asta se va întâmpla după aproximativ 5 secunde de la începutul bătăii.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rău, dar te-ai uitat la prea multe filme de acțiune big grin

| VoidEternal a răspuns:

Grow up.

| ReddY25 a răspuns:

Doar dacă te cheamă John Cena rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| adryang78 a răspuns:

Da, te poți bate.
Nu înseamnă că și învingi. big grin

| ZeulMuschilor explică (pentru adryang78):

Ma refer la oameni obsinuiti care nu au practicat niciodata arte martiale

| adryang78 a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Artele marțiale s-au născut cu un anumit scop. De autoapărare. Când spui arte marțiale, tu te gândești la bătaie pur și simplu. Artele marțiale implică o filosofie și un echilibru între trup, minte și suflet.
De fapt, tu vrei să știi dacă poți bate câțiva amărâți care n-au fost violenți în viața lor. Poate că da. Dar violența nu duce la nimic bun. În artele marțiale, fiecare luptă evitată este una câștigată. Violența nu poate duce la altceva decât la violență.

| Ilovedinero a răspuns:

De batut te poti bate, poti sa si catigi bataie da nu in sensul favorabil tie.Nu esti Hulk sau agent 007, eu am 10 ani de kickbox si nu mi-a iau in cap.Plus ca primul lucru pe care il inveti in orice sport de contact este sa nu folosesti violenta in domeniul personal decat daca este pentru auto-aparare.Deci daca te bagi la bataie o si iei, te si faci de cacao, mai si incalci cea mai importanta regula a sporturilor de contact

| pufulescu0o a răspuns:

Cum sa nu?! Eu in Skyrim m-am batut cu 14 soldati imperiali si am invins fara probleme.
Intr-o notă mai serioasă... nu vad cum ai reusi! Singura sansa este sa ai o arma de foc automată si ei sa fie foarte fricosi, nehotarati sa iti rupa capul sau speriati de arma aceea. Cu un simplu pistol in mana eu nici nu as incerca sa ma pun cu zece insi, as fugi ca iepurele.

| EliLeli a răspuns:

Te poti bate si fara 2 ani de mma. Iti zic eu: le dai frumos peste picioare cat sa cada-n cap. Apoi te ocupi de cei care se mai ridica. Nu se ridica toti, chiar sunt prostanaci batausii astia si nu stiu sa se bate. De obicei se tin de oo, nu-si protejeaza capul. Iar celor care se ridica le dai, nu prea finut, la oo.
Dar, de ce te-ai pune cu 10 prosti?

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Nici cu dificultate nu.i bati

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Daca ei nu au tehnica, atunci da.

| ZeulMuschilor explică (pentru MAteiLaAjutat):

Da ma refer la oameni obisnuiti

| anonim3248 a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Depinde cât de mari sunt cei cu care te bați comparativ cu tine.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim3248):

Nici asa, cunosc cazul unui fost boxer de performanta devenit intelop, care s-a certat cu 4 tigani, de eu stiu 25-30 de ani, el avand atunci vreo 30 si ceva de ani; i-a spart pe astia 4 in pumni ca omul era tare in adevaratul sens al cuvantului.
Dupa care l-au asteptat cred 20 de tigani si l-au injunghiat. Omul si-a revenit mai tarziu, nu a murit.
Desi nu cred ca 1 la 1 exista la momentul ala vreunul dintre ei sau din cunoscutii lor care sa poata face fata pumnilor lu asta! Eu l-am vazut cum dadea la sacul de 90 de kg fara manusi si tinea sacul in aer de la pamant, eu la sacul de 90 de kg fara manusi aveam rani la maini si dureri de articulatii!
Cu alte cuvinte lumea triseaza de aceea nu poti castiga fata de un trisor decat daca trisezi!
Nu poti invinge mai multi decat daca esti cu mai multi.
Si cum nimeni nu joaca curat pe strada, este intelept sa fugi sau sa dai si sa fugi ca sa scapi de pericol.

| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Atunci da!

| tunoi88 a răspuns:

Daca te antrenezi si stii sa te bati, nu trebuie sa bati lumea pe strada, In general sportivii nu se bat pe strada, sunt educati si disciplinati, nu fac asta, doar in cazuri extreme.
Sa stii sa te bat te poate ajuta sa fii sigur pe tine. Daca te bati te duci la puscarie si nu merita pentru gainarii de genul.

| AdrianFoanga a răspuns:

Serios? Nepoate tu estu un Rambo! Da' de ce vrei sa-i bati p-aia 10? Sunt duJmanii tai?