| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca vara e foarte greu sa faci masa musculara?

11 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Stai linistit ca nu e greu happy

E greu dintr-un singur motiv, vara incerci sa nu te ingrasi deloc si mananci putini carbo si de-aia progresezi ( daca ai manca cum mananci iarna, ai pune mai repede ).

Dar vara e mai important sa fii definit decat sa pui masa happy

| e7d7n7 a răspuns:

Nu. Care e legătura laughing?
Ce prostie!

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Nu, e greu sa iti menrii masa deoarece transpiri mult si slabesti

| Cosmin86 a răspuns (pentru G28AEjdvjRaendnPrT):

Daca transpiri mult pierzi apa, nu slabesti laughing

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Fals,insa este foarte greu sa te mentii hidratat, eu beau vara in jur de 6-7 litri de apa...si tot simt ca nu`i de ajuns.

| anonim_4396 explică (pentru FuriousMadalin96):

Transpir foarte mult, si ma gandesc ca pierd multe calorii.

| Nickname1890 a răspuns (pentru anonim_4396):

Transpiratia nu are legatura cu arderea caloriilor. Nu confunda transpiratia de la caldura cu transpiratia de la efort intens. Diferenta intre caloriile consumate intr-o alergare de sa zicem 5km vara si si 5km iarna este nesemnificativa.

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca trasnpiri nu inseamna ca arzi calorii, inseamna ca pierzi apa din corp...cum spuneam, multa apa!

| alas a răspuns:

Nu neaparat

| CEl8oo a răspuns:

Ce-s cu toate prostiile aste-a daca nai destula apa in tine incepi si sa pierzi din calorii.

| alyaly19 a răspuns (pentru CEl8oo):

Ce sa zic Da ai dreptate e mai greu sa pui masa musculara vara decat iarna deoarece iarna mananci mai mult si nu prea faci efort precum in sezonul cald iar vara trebuie sa fii perfect hidratat pentru a te dezvolta muscular precum iarna, dar mai sunt o multime de factori (antrenamentul, alimentatia, timpul pierdut degeaba fara rezultate ) Oricum BAFTA!
PS: asta incerc sa fac si euwinking