| VIKZ a întrebat:

E bine daca fac 4 zile/saptamana 100 flotari/zi si iau suplimentul asta? Nu vreau sa ma fac mare musculos,doar sa ma ingras. am 1, 89 si 63 kg http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/51-super-mass-r.ht ml

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu vad sensul flotarilor daca vrei sa te ingrasi.

cu ce te ajuta sa lucrezi pieptul? ( flotari = piept si putin triceps )

| Wehes a răspuns:

Cu flotari vrei tu sa te ingrasi?
Vai de capu nostru...:O

| MiculFaraon a răspuns:

Conteaza foarte mult flotarile deoarece te dezvolti foarte mult in brate, umeri, spate. Si daca te vei mai si ingrasa cu atat mai bine deoarece se vor pune muschii mai bine. Salut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MiculFaraon):

Spate cu flotari?

spatele se lucreaza cu miscari DE TRAS ( tractiuni, ramat, indreptari, etc. ), flotari = miscare de IMPINS, vezi diferenta?

p.s. : brate = biceps+triceps, la flotari se lucreaza doar triceps ( 15 % din efort, evident )

| manumyman a răspuns:

Multe flotari (100) n-o sa determine cresterea in masa
incearca sa pui o greutate pe spate cand le faci/sau fa flotari mai grele gen flotari diamant(astea ating mai mult tricepsul), spartan pushup, intr-o mana sau flotari declinate, flotari la paralele
4 zile de flotari e cam mult, da asta depinde cat de repede se refac muschii, as scadea la 2 si fa si altceva in afara de flotari
ca sa te ingrasi mananca mult! daca crezi ca mananci mult, mananca si mai mult!
la greutatea ta o sa ai nevoie de minim 3000 calorii si 208-277 grame de proteine pe zi ca sa cresti in masa serios