| Maskat12 a întrebat:

E în regula sa iau creatina și proteine la 15 ani și 5 luni? Nu voi face exces +ca fac antrenament acasa

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i recomandat ca copii sa ia suplimente alimentare, deoarece le modifica si infleunteaza hormonal dezvoltarea corpului.
Manaca sanatos carne si fa sport si te vei dezvolta frumos si armonios.
Pana nu-ti inceteaza cresterea (20 de ani), nu este recomandat sa iei nici un supliment!

| Cosmin86 a răspuns:

Proteine = carne, peste, branza, oua, nuci, migdale, caju, etc.
creatina = carne (in special rosie: vita, porc) si peste (hering).

Inainte de 15 ani erai vegan? NU, deci consumai deja creatina+proteine.

p.s.: antrenament acasa = antrenament de copii mici si firavi care vor sa ramana firavi.

Sa vrei muschi cu antrenament acasa e o gluma proasta.

| aXy99 a răspuns:

E in regula, dar nu stiu cat de bine de antrenezi acasa. Creatina nu prea are rost daca nu faci serios cu ganterele si haltere.