| SpikLo a întrebat:

Daca iau suplimente cu proteine si creatina cum sa le iau? Ambele dupa antrenament? Inainte de antrenament sau cum?

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Deci prima data fa loading la creatina : 20 g pe zi timp de 5 zile, dupa ia 5 g pe zi cat timp faci sala. NU conteaza cand, dimineata, seara, dupa sau inainte de antrenament, doar sa iei 5g pe zi.
Daca ai fonduri sa cumperi des proteine, fa-ti shake cu lapte, apa, suc si o cupa de proteine dimineata, DAR neaparat sa iei un shake dupa sala. In shake poti pune 300-400 ml apa, o cupa proteine + 5 g de creatina ( doar 5 g pe zi) o banana langa si e perfect.

| HadesSs a răspuns:

Shakeul proteic se asimileaza cel mai bine imediat dupa antrenament, creatina poti sa o iei si inainte si dupa antrenament.