Întrebare recomandată | Pescaru_Leo_2000 a întrebat:

E mai bine sa inot sau sa alerg?

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca as avea conditii (un bazin decent), cu siguranta eu as alege inotul.

| Adry05 a răspuns:

Pentru corp sunt la fel de bune. Dar asa ca si sport general, inotul e mai practic pentru ca nu e ceva inascut si nu toata lumea stie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar inotul. Antreneaza mult mai multe grupe musculare, face bine la coloana, nu supui nicio incheietura la presiuni rar risti indinderi musculare si aproape deloc luxatii.

| Cedry2k8 a răspuns:

Mersul pe bicicleta. E mult mai usor fiindca te si distrezi. Insa nu iesi pe sosea cu bicicleta daca nu stii legislatia.

| AndreiFTW1 a răspuns:

Eu as spune inotul din mai multe puncte de vedere.
1. Daca te duci undeva, la o apa, sa stii sa inoti, poate te arunca cineva intr-un lac si te poti ineca
2.Am auzit ca poti consuma chiar si 500 de calorii intr-o ora de inot
3.Te distrezi happy

| Neagug27 a răspuns:

Amandoua sunt benefice pentru trup si minte, dar daca trebuie neaparat sa alegi, alege alergatul pentru ca il poti face mai oriunde, pe cand la inot ai nevoie de bazin care nu se gaseste oriunde.

| Viculecika a răspuns:

La alergat pierzi mult timp si putin efect, depinde chiar si cum alergi, daca alergi la rezistenta si pe timp e super dar daca un mic cros asta putin te ajuta, iar la inot lucreaza partial toti muschii si se vede un mare rezultat..bafta