| 熊Panda熊 a întrebat:

E ok daca antrenezi toate grupele musculare intr-o zi și apoi faci pauza, sau trebuie neaparat să antrenezi azi o grupa, mâine alta, etc?

3 răspunsuri:
| AdrianTzar a răspuns:

Am auzit ca sunt bunele ambele metode. Poti sa intrebi pe un specialist, iti va spune mai multe...

| Mery_Love_1972 a răspuns:

Se fac pe rand, lucrezi 2 sau 3 grupe prin 4 serii de cate 12 repetari

| Intrainforma a răspuns:

Depinde de obiectivul tau
Daca vrei conditionare fizica e in regula
Daca vrei masa musculara e mai indicat sa lucrezi pe grupe
Oricum daca nu ai o refacere destul de bine pusa la punct nu vei putea mentine programul asta prea mult timp
Www.intrainforma.ro pentru mai multe informatii detaliate