| TeckTonik997 a întrebat:

Unii spun ca la sala mergi pentru a te antrena, adica ar trebui sa iesi de acolo simtindu-te bine si nu ar trebui sa lucrezi aceeasi grupa de 2 ori pe saptamana. Altii spun ca ar trebui sa iesi din sala rupt si sa ai febra musculara macar 2 zile si ca ar fi bine sa iti antrenezi mai des grupele musculare de care nu esti multumit. Pana la urma care este adevarul? Ar fi ok ceva de genul:
1. spate triceps abdomen
2. piept biceps
3. picioare antebrat
4. umeri trapez abdomen
5. brate abdomen (mai usurel abdomenul)
si o zi pauza undeva intre, depinde de cum imi permite timpul.

P.S. Se deduce din program ca nu sunt multumit de brate big grin

4 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

2 grupe pe saptamana nu inseamna neaparat o dezvoltare mai rapida, si cu siguranta nu este pentru incepatori, pentru persoane care folosesc programe facute de altii, care manaca dupa o ureche.
Programul tau o suge din start, pentru ca nu ai cum sa faci piept dupa triceps, 3 ori pe saptamana abdomen? wtf is that, o data e mai mult decat suficient, picioare cu antebrat? poti sa faci antebrat cu biceps, daca simti nevoia sa lucrezi antebratul

| TeckTonik997 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Acolo am gresit, spate biceps, piept triceps... big grin

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru TeckTonik997):

Lucreaza o singura grupa, lasa-l sa se odihneasca, sa dai randament maxim, trage tare, adauga super serii, sau drop seturi, si o sa cresti.e foarte important sa fii foarte concentrat si motivat cand vii la sala, una e sa vii sa nu stai acasa si alta e sa vii hotarat sa rupi bara

| NDC12 a răspuns:

Nu toata lumea face febra, indiferent cat de tare ar trege, eu de exemplu la umeri nu fac febra tot timpul, dar asta nu inseamna ca nu am lucrat bine, febra e doar un semn a unui antrenament bun, dar daca nu ai febra nu inseamna ca nu ai "tras bine".

Programul tau de antrenament e dezastru, schimba-l.