| Gsnaady a întrebat:

E vreo regula a doua zi după sala, sa mănânci imediat după ce te trezești sau sa bei shake? Eu mănânc la vreo 2-3 ore după ce mă trezesc a doua zi după sala

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu nicio regula in acest sens, referitor la a 2-a zi dupa sala, regula pentru cei care vor masa mai ales, sa consumi proteine imediat dupa antrenamentul de la sala

| Miruna333 a răspuns:

Nu e vreo regula, nu are vreo importanta

| SkandallKamataru a răspuns:

Dupa sala sinteza proteica este cea mai mare si treptat scade pe parcursul mai multor ore, iar atunci cand mananci, sinteza proteinelor creste de asemenea.
De aceea e recomandat sa mananci dupa sala, eu insa nu pot sa ma antrenez pe stomacul gol, asa dar mananc ceva inainte, iar dupa daca e cazul mai mananc pana ma satur, sau iau doar o gustare mica si bag un shake proteic.
Din cauza asta de asemenea e recomandat sa ai mesele impartite in mai multe mese, 3-5 mese, pentru ca la fiecare masa ai un spike in sinteza proteica.

| LisaJulie a răspuns:

Încearcă sa bei un shake mai natural cu proteine! Sa îl faci în casa de preferat

| SkandallKamataru a răspuns (pentru LisaJulie):

Da ala de cumparat ce are?

| LisaJulie a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Sunt mai sanatoase cele facute in casa!

| SkandallKamataru a răspuns (pentru LisaJulie):

Si cele facute in casa din ce le faci?

| LisaJulie a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Am un blender special! Am capsuni, afine zmeura banane si portocale

| SkandallKamataru a răspuns (pentru LisaJulie):

Capsunile bananele afinele si ce ai mai zis tu acolo au 0 proteine.
Pui juma de kil de fructe pentru 3g de proteine, poate nici alea, ceea ce nu-l ajuta cand el are nevoie de vreo 120-170g de proteine pe zi.

| LisaJulie a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Dar totuși e un suc natural!

| SkandallKamataru a răspuns (pentru LisaJulie):

Natural sau nu, ala nu e shake proteic si nu il ajuta sa construiasca muschi, ala il bea la șto.