| irinelcristiano a întrebat:

Este eficient suplimentul Creatina Monohidrata ( Creapure )?
As dori sa stiu cat mai multe detalii daca se poate!
http://www.naturalplus.ro/ro/creatina/39-creatina-monohi drata.html

Răspuns Câştigător
| AlexBlue11 a răspuns:

Salut! Creatina Monohidrata este foarte buna, consum si eu si faci muschi foarte repede dar nu umflati cum zic unii cu ajutorul acesteia iti creste si masa musculara si forta si cum scrie mai jos niste copii prosti care habar n-au creatina nu se ia cu lapte ci cu apa inainte de antrenament cu o ora pe stomacul gol si dupa antrenament dar asta in faza de incarcare 5-7 zile ca dupe este bine sa iei dupa antrenament 5g de creatina in 375ml de apa! la faza de incarcare cea de 5-7 zile este bine sa faci greutatea ta corporala impartita la 3, si atatea gr de creatina trebuie sa iei! Creatina Monohidrata se asociaza cel mai bine si are absortie mai buna daca iei si carbohidrati si proteine pentru ca asa este cel mai bine! Funda!

| irinelcristiano explică (pentru AlexBlue11):

Dar mi-e frica sa nu imi faca rau aceasta creatina de pe natural plus! Adica as vrea sa dau 50 lei pe 500 gr. creatina!

12 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Mai bine mai pui nitel si iei http://www.megaproteine.ro/Creatina/ON-Creatine-Powder/

asta e buna. poate chiar cea mai buna creatina

| iCappy a răspuns:

E buna ceea ce vrei sa iei tu, se administreaza cu lapte sau cu ceva lichid, dar nu mineral sau suc.
Lapte sau apa.

| NDC12 a răspuns (pentru iCappy):

Esti prost? Creatina se administreaza cu lapte?

Ai 12 ani, vrei si funda?

| iCappy a răspuns (pentru NDC12):

Atunci cu ce ma inteligentule? Si cu apa, am un var care ia creatina cu lapte si da efecte foarte mari.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru iCappy):

Creatina nu se ia cu lapte, se ia cu apa, pe stomacul gol, asta inseamna cam o ora dupa ce ai mancat

| irinelcristiano explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Dar crezi ca merita banii aceasta creatina de la Natural Plus?

| iCappy a răspuns (pentru irinelcristiano):

40 lei? LOGIC unele costa de zece ori mai mult si is mai proaste.
Acum imi dai funda?straight face

| florynmondialul a răspuns (pentru iCappy):

Ai incercat tu sa vezi daca da rezultate de ai recomanzi cancerul ala ieftin? si creatina nu se ia cu lapte!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru irinelcristiano):

In principiu orice creatina monohidrat isi face treaba, iar 40 lei e ff ieftin. pentru mine toate creatinele monohidrat au intrat la fel, nu am preferinte. Un plus ar fi suplimentele cu matrici de creatina, gen storm, care intra brutal, dar devine costisitor daca mai vrei si o proteina buna, si un preantrenament

| iCappy a răspuns:

Funda pentru raspuns?

| florynmondialul a răspuns:

eu nu as lua asa ceva! mai bine un pic mai scump dar mai bun:http://b2b.bodytimero.com/ro/1842-DYMATIZE-Creatine-Monohydrate.html