| irinelcristiano a întrebat:

As dori sa iau carbohidrati dupa antrenament pentru refacere...
Am gasit 2 suplimente foarte bune :
- Carbo Plus ( Dextroză Monohidrată 50%, Maltodextrină 50% )

http://www.naturalplus.ro/product.php?id_product=40

sau
-Dextroză 100%
http://www.naturalplus.ro/product.php?id_product=42

pe care mi-l recomandați?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da. si ajuta la refacere. e unul din cele mai importante suplimente

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce sa iei suplimente cu carbo cand exista alimente ieftine cu 80 % carbohidrati?

bani aruncati aiurea. mai bine cumperi o creatina sau o glutamina

| irinelcristiano explică (pentru Cosmin86):

Cosmin, glutamina e buna? adica iti mareste masa musculara daca iau suplimentu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru irinelcristiano):

Da. si ajuta la refacere. e unul din cele mai importante suplimente

| greyhound a răspuns:

Carbo plus folosesc, nu ti-as putea spune daca e bun (in teorie, da) pentru ca sunt doar niste carbohidrati.
Mie imi convine ca are si malto si pretul e chiar ok.

| Wehes a răspuns:

E buna dextroza a 2-a, si aia de la ProNutrition e buna.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Carbohiratii se iau inainte de antrenament, pentru energie.
si dupa cu un shake proteic, pentru a repara fibrele musculare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru aLeXaNdru145):

Vezi ca daca dupa antrenament iei doar un shake proteic, fara carbo, proteina o sa fie descompusa pentru energie ( pentru refacerea glicogenului ), adica pe scurt : IROSITA

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma bucur mult ca mai corectat. se pare ca i-am dat un raspuns foarte "prost" fara sa ma documentez inainte. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru aLeXaNdru145):

Iti spuneam pentru tine, nu sa te corectez tongue

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru Cosmin86):

Atunci, iti multumesc ca mi-ai spus.

| Cosmin86 a răspuns (pentru aLeXaNdru145):

No problem