| SingleForOne a întrebat:

Este interzis sa mergi pe skateboard fara echipament de protectie(casca, cotiere, jenunchere)? Mie, unul, chiar nu-mi trebuie, insa sper sa nu ma opreasca omul legii, si sa-mi dea amenda.

Răspuns Câştigător
| anapatrascu a răspuns:

Da,este interzis.
Chiar daca esti profesionist.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tie de ce nu iti trebuie? Esti facut din fier?

| SingleForOne explică:

Fier sau nu, stiu sa am grija de mine, si stiu sa nu intru in contact cu masinile parcate, masinile de pe carosabil, oamenii sau cu asfaltul.

| ALGator a răspuns (pentru SingleForOne):

Ce faci dacă o masina vrea "să intre în contact" cu tine? Îi explici șoferului că e vina lui?
Și mai e și asfaltul, care de abia așteaptă să intre și el în contact cu tine - e = mgh.

| SingleForOne explică:

Cred ca folosesti gresit verbul a vrea.