| Lukasssz a întrebat:

Este Spania tara cu cel mai puternic fotbal intern?

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In conditiile in care in ultimii 10 ani Spania a castigat cupa uefa de 7 ori si Campions League de 6 tu ce zici?

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

Asta a fost in trecut, acum e vorba de cu totul alta era, vine randul Angliei sa domine, e doar inceputul.

| Drimmero a răspuns:

Campionatul capsunarilor a devenit o gluma, in acest moment Premier League e peste orice campionat cu 2 clase. Spaniolii au coborat chiar chiar si sub nemti.

| gabicoo a răspuns:

Nț!
Românica ieste!
laughing

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu, dupa mine nu, Anglia mi se pare cel mai frumos campionat mie in momentul asta, Spania a scazut mult in ultimii doi ani, mai precis de cand Ronaldo a imbatranit si a plecat de la Real iar Messi nu poate face fata singur ( aproape singur )
Barca nu mai are echipa de alta data, nici Real. acum Atletico a ajuns la un nivel cu ambele.

Eu unul prefer Anglia, dar sa vedem sezonul asta Barca, la ce transferuri au facut... poate mai aduce si Real ceva ofensiv acolo, inca spera la Mbappe, acum ramane de vazut

| Drimmero a răspuns (pentru Alexuţ02):

Spania a slabit in Europa de cand s-a bagat VAR.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Drimmero):

Sincer sa fiu mie si inainte daca era sa-mi dai sa aleg, cred c-as fi ales Anglia, mi se pare mai interesant pentru ca in primele 4 cel putin pana acum 1 an, 2 era egalitate la valoare lot, puncte, etc, nu erau mare diferenta ca in Spania, intr-adevar, Spania 2008-2016 a fost foarte foarte puternica la ce echipe aveau cele doua (Barca si Real Madrid), dar dupa colapsul celor doua care a venit intr-un mod lent dar sigur, in final Anglia chiar a ajuns sa domine.

| Drimmero a răspuns (pentru Alexuţ02):

Barca si Real au devenit niste glume de echipe, englezii culeg roadele dupa investitiile masive pe care le-au facut in ultimii ani, acorda o atentie mai mare, acorda o atentie mai mare si academiilor care au tot scos fotbalisti interesanti pe banda rulanta, iar pentru spanioli a venit VAR-ul si nu mai pot fura ca inainte...ghinion. Englezii de acum incolo vor domina si mai mult competitiile europene.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Drimmero):

Sincer sa fiu, sunt suporter AC Milan si as vrea sa mai vad iar o epoca de aur a lui Milan, sa-l vad pe Ibra cum ridica trofeul, dar cel mai probabil 99 % nu se va intampla... asa ca laughing

Revenind la englezi, sunt 4 echipe deja cam la acelasi nivel, care se invart in jurul aceleasi sume ca valoare lot
Liverpool
Chelsea
City
United.

Spaniolii raman o amintire placuta in curand

| Drimmero a răspuns (pentru Alexuţ02):

Ac Milan, good vibes, Serie A cand domina fotbalul european. Ibra e hodorog, ca Milanul sa renasca trebuie sa aduca jucatori tineri valorosi si un antrenor valoros, e deja in UCL si va aduce probabil nume interesante, nu cum au avut acum 15-20-30 de ani dar macar sa faca ceva prin Europa, vorbim totusi de un club urias.

ehhh, spaniolii au fost mai mult cu miloaga si ciordeala dar au avut generatii exceptionale si ei, insa personal ii vad pe italieni ca dominare deasupra spaniolilor in anii lor de glorie. Cat despre englezi, da, abia acum e inceputul, au cel mai puternic campionat la ora actuala, cel mai bogat si cel mai frumos.

| Xenoverse1 a răspuns (pentru Drimmero):

Barca o sa fie mai puternica, ca a venit Aguero si Depay.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Drimmero):

Stii cum e la Ibra... forma e de moment, clasa permanenta, omu' (cred eu) inca mai are de aratat si de demonstrat, e o bestie, drept exemplu sezonul trecut in care a marcat mai multe goluri ca orice fotbalist de 38+ din istoria Italiei, el a dus Milan in UCL, nu poate nimeni nega asta laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Xenoverse1):

Stim, barca va lua ucl si campionatul la pas.

| Xenoverse1 a răspuns (pentru Drimmero):

Exact, vezi ca stii.

| Drimmero a răspuns (pentru Alexuţ02):

Cand spui Milan automat ma gandesc la generatia aia a anilor 2000 pe care am prins-o cand erau Maldini, Bonera, Serginho, Nesta, Seedorf, Gattuso, Dida, Cafu, tanarul Kaka pe care l-am indragit enorm (imi vine in minte faza cand i-a dat cap in cap pe fundasii lui United cand facuse un sombrero pe Old trafford), Shevchenko si Crespo, legendara echipa, daca ma duc mai inspre anii 80-90 gasim alte legende...ma bucur ca au revenit in UCL si fotbalul italian incepe sa creasca odata cu calificarea Italiei in semi-finalele euro.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Cum sa-i uit pe Pirlo, Inzaghi si altii precum Ronaldo, Ronaldinho, Rivaldo care au jucat totusi mai putin decat ceilalti mentionati mai sus. Ce golden era reprezenta campionatul Italiei...

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, ultima generatie frumoasa a Milanului a fost echipa din 2012. dupa, un dezastru total din cauza lui Silvio Berlusconi care s-a luat cu politica

| CIaudiu a răspuns:

Germania o are.

| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a răspuns:

Anglia(premier league), fotbalul din Spania a scazut de cand messi si ronaldo au imbatranit iar ronaldo a plecat la juve, Anglia are cam an de an echipe castigatoare sau finaliste in europa league sau champions league(pacat de man united) ca o pierdut finala uel, Spania sa cam dins din 2019 ceva de genul, oricum cred ca e al 2 lea cel mai bun fotbal dupa Anglia,totusi is jucatori precum,benzema,hazard,messi,griezmann,de jong,varane, koke, joao felix, dembele, pique, pacat de ramos ca plecat de la real madrid dupa 16 ani