| Ibraimovici33 a întrebat:

Buna am vazut ca Spania s-a facut de ris in fata Olandei la fotbal
crying(, si acum Spania merge mai departe sau o descalifica?

17 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este doar primul meci din grupa, ambele echipe mai au de jucat cate 2 meciuri, cu celelalte doua echipe din grupa. Spania se califica sigur din grupa daca o sa castige ambele meciuri. De altfel nici Olanda nu este calificata teoretic, daca pierde ambele meciuri ce le mai are de jucat.

| Holiday a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cu 6 puncte nu esti calificat sigur. Pot fi 3 echipe cu 6 puncte si atunci intervin alte criterii si una din ele nu se califica, poate fi chiar Spania, dar teoretic da, cu 6 puncte mergi mai departe.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Holiday):

Asa este dar Spania ar avea avantajul rezultatelor directe cu oricare din celelalte doua.

| Holiday a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eronat, cu una castiga, cu una pierde, altfel nu poate avea 6 puncte si inca doua echipe 6 puncte. Pot face 6 pct Olanda si Chile, iar cu Olanda vezi bine ce a facut.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Holiday):

Eronat ai judecat tu.
Spania poate bate pe Chile si Australia si va face 6 puncte si avantajul rezultatelor directe.
De asemenea daca Chile bate Olanda iar Olanda bate Australia vor fi 3 echipe cu cate 6 puncte.

| Holiday a răspuns (pentru Ioandelasal):

Tu te auzi ce zici? Acum serios. Initial am crezut ca doar te-a luat valul, dar tu chiar nu le intelegi.
Deci, ca la copii:
Olanda bate Spania, ia bataie de la Chile
Spania bate Chile, ia bataie de la Olanda
Chile bate Olanda, ia bataie de la Spania
Toate trei bat Australia
Olanda, Spania si Chile au fiecare 6 puncte si o victorie si o infrangere cu celelalte 2 echipe care au 6 puncte. Adica Olanda bate Spania, care bate Chile, care bate Olanda. Sau invers, Olanda e infranta de Chile, care e infranta de Spania, care e infranta de Olanda.
Unde vezi tu vreun avantaj la meciuri directe?
Australia nu are legatura cu meciurile lor directe, conteaza doar la golaverajul final al fiecareia.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Holiday):

Serios, dar nu socotesti bine.
In primul rand n-am spus cine se va califica in cazul ca 3 echipe au acelasi numar de puncte si nici n-am de unde sti. In acest caz se va face un clasament in 3, excluzand rezultatele cu Australia si acest clasament va depinde de golaveraj.
P.S. Nu trebuie sa-mi explici ca la prunci, am peste 60 de ani de cand stiu ca fotbalul se joaca intre 2 echipe.

| Holiday a răspuns (pentru Ioandelasal):

"Asa este dar Spania ar avea avantajul rezultatelor directe cu oricare din celelalte doua."

Ba tocmai asta ai zis.

Unde nu socotesc bine?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Holiday):

Am spus asta in ideea ca Chile/Australia nu vor avea 6 puncte, practic este greu de crezut ca vor bate Olanda, asa ca Spania ar fi singura echipa cu 6 puncte din grupa, daca le bate pe cele doua si se califica.

| Holiday a răspuns (pentru Ioandelasal):

N-o mai suci si tu atat, in situatia asta nu mai are sens sa aduci in discutie rezultatele directe.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Holiday):

N-am sucit-o, doar ti-am raspuns la ce-ai zis, reciteste primul meu raspuns. Si cu asta am terminat, vad ca nu suporti sa n-ai dreptate.

| Holiday a răspuns (pentru Ioandelasal):

"Este doar primul meci din grupa, ambele echipe mai au de jucat cate 2 meciuri, cu celelalte doua echipe din grupa. Spania se califica sigur din grupa daca o sa castige ambele meciuri.

Asta e primul tau raspuns. Care evident e ERONAT. Si daca Spania castiga ambele meciuri ramase nu este sigura de calificare.

Iar in al doilea ai venit cu ideea meciurilor directe in cazul a 3 echipe cu 6 puncte, iarasi ERONATA.

Nici macar nu e vorba de cine are dreptate, e vorba de niste calcule simple.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desclificare inseamna sa faci ceva rau si sa te dea FIFA afara. Spania nu a facut nimic rau, doar si-a luat bataie.

| Filip23 a răspuns:

Dupa infrangeri de astea, aparatorii pot sa aiba ceva probleme psihice. Eu sper sa isi revina, ar fi pacat, e o echipa buna Spania.
Iar Olanda nu a jucat ca o echipa care tinteste titlul; a aratat tot ce poate si asta o va costa. O echipa mare stingea lumina la 3-1.

| Happyjump a răspuns:

Mai are sanse

| florynmondialul a răspuns:

Eu cred ca meciul cu chile va fiu unul decisiv pentru Spania!

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

Merge mai departe